KUIDAS MA KOERA SÕIN ------------

Kroonu teeb meheks

Vladivostoki rannikul, Vene saarel, elutsevad haruldased pääsusaba-liblikad. Nad on kantud Punasesse raamatusse, neid tuleb iga hinna eest hoida ja kaitsta. Sealsamas toimetavad ajateenijad pole aga väärt kahte kopikatki, nemad püüavad vaid kolme aasta jooksul võimalikult vähe tähelepanu äratada ja mitte äratundmatuseni muutuda.

Vene kaasaja populaarne kirjanik ja teatraal Jevgeni Griškovets veetis oma ajateenistuse mereväes, kuid kas just sellel salapärasel Vene saarel, kuhu sattumise eest noori hoiatati? Saarel, kus ohvitserid pidasid end aristokraatideks. Kus lõppes nii riik kui kontinent. Kirja see lugu igatahes sai ja muutis autori kodumaal üleöö kuulsaks.

Eesti kaasaja populaarne muusik ja teatraal Lauri Saatpalu pole Vladivostokis käinud, kuid temagi teenis vene kroonus, õhukaitseväes. Seal oldud aja jooksul tekkis vaid üksainus hetk, kui oleks olnud põhjust raketid teele saata, aga seda ei tehtud. Tänu sellele sai maailmakuulsaks oma papist lennukiga Punasele väljakule maandunud Mathias Rust.

Lauri pole küll koera söönud, kuid ta tunneb samamoodi kui loo tegelane.
Tunneb, et maailm muutus nende aastatega. Tunneb... tunneb kah...

Esietendus: 14. oktoobril 2015 Rahvusraamatukogu Tornisaalis

Etendus on ühes vaatuses ning kestab 1 tund ja 40 minutit.

NB! Hilinejad saali ei pääse ning piletiraha tagasi ei maksta!

Tornisaali minekuks kogunemine Rahvusraamatukogu infoleti juures.

Autor: Jevgeni Griškovets
Tõlkija: Jaan Ross
Lavastaja: Margo Teder
Valguskunstnik: Triin Hook
Kunstnik: Pille Kose
Näitleja: Lauri Saatpalu
Fotograaf: Siim Vahur
ÜLES