ARHIIV: OUT OF THE BOX – mänguline õppematerjal protesti teema käsitlemiseks

VAT Teater töötas 2017.-18. aastal projekti Platform Shift Plus raames koostöös Emergency Exit Artsi (Inglismaa), Theater Junge Generationi (Saksamaa) ja Théâtre Massaliaga (Prantsusmaa) välja mängulise õppematerjali „Out of the Box”.
Projekti eesmärk oli uurida koos nelja riigi noortega, mida nende jaoks tähendab protestimine ja millistel teemadel sooviksid nemad ühiskonnas end kuuldavaks teha. Projekti raames otsiti värskeid ja loomingulisi võimalusi, kuidas oma arvamust avaldada, et kummutada protesti kui iganenud ja ebaefektiivse väljendusviisi kuvand.
Projekt lõppes Tallinnas mais 2018, kui toimus avalik projekti tutvustamine ja foorumetendus (sellest pikemalt: http://www.vatteater.ee/et/ekstra/16/protest.html).
Suve jooksul rändas projekt läbi ka teistest partnerriikidest ja sügiseks on valmis saanud projekti peamine eesmärk – koduleht, mis sisaldab kõike seda, mida projekti jooksul välja mõeldi.
Leheküljel https://outoftheboxprotest.wordpress.com/ tutvustatakse projekti raames loodud protesti-kaste. Iga kasti teema on valinud noored ise ja kujutavad neid küsimusi-probleeme, mis noorele põlvkonnale üle Euroopa korda lähevad. Teatripraktikud leidsid nendele teemadele loomingulisi väljendusviise ja moodustasid nendest protesti-kastid, mille sisu saavad uued noored lahendada justkui mängu.
Nüüd julgustame teid, õpetajad, huvijuhid, teatriringide juhendajad ja loomulikult noored ise, et haaraksite võimalusest ning looksite need kastid antud leheküljel oleva juhendi abil ise. Protesti-kaste saab kasutada oma tundides erinevate teemade käsitlemiseks, mitmete oskuste arendamiseks ja grupitöö edendamiseks. Need kastid muudab eriliseks just asjaolu, et need on loodud noortelt noortele ning iga uus „mängija” saab sisu edasi arendada ja soovi korral järgmistele huvilistele ise protesti-kasti koostada.
Leheküljel on juhendid, videod ja ka varasemate mängude tulemused. Head tutvumist!

Küsimuste korral kirjutada mihkel@vatteater.ee.
ÜLES