02.09.2016

 

Ago_ja_ML2_500x300

"CARMENI AVALDAMATA KIRJAD"
Pihtimus naise silmade kaudu

Tantsulavastus oli 2016.a kevadel Mari-Liis Velbergi TLÜ koreograafia eriala bakalaureusetöö ja tuleb uuesti lavale RR Teatrisaalis veel kolmel korral 13., 14. ja 15.09 kell 18.00. 
Lavastus on pihtimus, mis sünnib tekstide, tantsu, muusika ja liikumise põimingus.
Laval on tantsija Mari-Liis Velberg, näitleja Ago Soots  ja muusik Tanel Ruben (EMTA).

Loe lähemalt lavastusest / Facebooki event / Video / Video

Mariann Lambing kirjutas ka ajakirjale "Femme" armsa loo lavastusest. Osaleda saab ka tasuta piletite loosis, kirjutades, milline naine on teie arvates Carmen ja kas te näete ka endas teda. (Artikli lõpus täpsem info) Loe artiklit

LISAVÕIMALUS!

Etenduse vaatamise järgselt saab kutsuda ka uut noortele ja täiskasvanutele mõeldud hariduslikku töötuba "LUGU LIIKUMISES JA RÜTMIS".

Kestus on 1,5 tundi. Töötoa loomine on küll algse impulsi saanud lavastusest „Carmeni avaldamata kirjad”, kuid seal on võimalik edukalt osaleda ilma etenduse vaatamiseta.

Raamat „Carmen” on ka soovituslik kirjandus koolinoortele. Töötoa peamine eesmärk on pakkuda osalejatele kogemust, kuidas läbi liikumise ja rütmi saab leida ja rääkida lugu.

Lavastuse loomisel kasutasime tantse (flamenco ja kaasaegne tants), trummide ja kitarrimuusikat ning tekste. Suurt rolli mängivad lavastuses rütmid. Igal tantsul on oma rütm. Igal lool on oma rütm.

Rütm saab alguse südamerütmist. Me kõik hingame ja loome lugusid iga päev. Mõnesid neist soovime me ka avaldada ja jagada maailmaga. Siis võivad näiteks sündima hakata tantsud ja lavastused.

Töötoa läbiviijad Tanel Ruben ja Mari-Liis Velberg räägivad lavastuse „Carmeni avaldamata kirjad” loomise protsessist ja toovad näiteid, kuidas nad on seal rütme kasutanud. Kuna tegemist on teatraalse töötoaga, algab kohtumine ühe lavastuses olnud tantsu esitamisega. Järgmisena katsetatakse koos osalejatega erinevaid rütme ning jagatakse kogemusi milliseid mõtteid, tundeid ja lugusid saab nt väljendada tants/liigutus. Koos osalejatega tehakse töötoas lihtsamaid liikumiseharjutusi ja räägitakse nende abil erinevaid lugusid. Töötuba annab ideaalse võimaluse tõusta toolilt ja end aktiivselt ning loominguliselt väljendada nii individuaalselt kui grupis. 

Töötuba „Lugu liikumises ja rütmis” annab ka võimalusi erinevateks jätkukursusteks: saab keskenduda flamencole (nt ajalugu, põhitõed), sukelduda rütmika maailma (tempo, pulss, löögid, taktid jmt), uurida lähemalt lavastust „Carmeni avaldamata kirjad” (nt keskendudes lavastuses või novellis „Carmen” esinevatele karakteritele või teemadele) või panna end proovile tantsulises improvisatsioonis.

Läbiviijad: Mari-Liis Velberg on VAT Teatri haridustegevuste juht ja vabakutseline koreograaf ning tantsija. Tanel Ruben on vabakutseline muusik ja dotsent Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Samuti rütmika ja löökpilliõppejõud Viljandi Kultuuriakadeemias.

Tanel Ruben: Töötuba julgustab noortel looma mistahes lugusid ja lavalisi situatsioone, kasutades selleks teksti, liikumist või lihtsat rütmi.

Mari-Liis Velberg: Tants ja teater on suurepärased ja vabastavad meediumid, mille kaudu ennast väljendada. Töötuba pakub lihtsa ja haarava maitse liikumisest ja rütmidest.

Näitena pakume aimdust just flamencost. Edasistes töötubades saab minna mitmes suunas süvitsi.

Töötuba on tasuline

Piletite info: eva@vatteater.ee, tel. (+372) 50 64 169.

Töötubade info: mariliis@vatteater.ee ja rubriik ÕPETAJALE.

 

« Tagasi

ÜLES