10.09.2018

 

uff_v__ike

Projekt “Lastelt lastele” tutvustab eestlastele poola lasteluulet

VAT Teater osaleb rahvusvahelises projektis “Lastelt lastele”, mille eesmärk on tutvustada poola lasteluulet Euroopas. 15. ja 16. oktoobril korraldatakse Rahvusraamatukogu Teatrisaalis rahvusvahelised teatri õpitoad lastele ning projekt lõpeb samas professionaalsete näitlejate ja töötubades osalenud laste ühise minietendusega 16. oktoobril kell 17. 

Vidiit, vidiit! Uhh! Puhh! Kop-kop!

Vedur veab rongi läbi maailma ja võtab reisile lapsi Euroopa eri paigust. Ratataa! Ratataa! Rong sõidab üle riigipiiride ja kõigis vaguneis on rohkesti reisijaid eri maadest. Aga kuidas nad küll üksteisest aru saavad?

Sest kas Ungaris varblased siutsuvad “vidiit, vidiit”, kas vedurid Eestis puhivad “uhh ja puhh”? Kas Tšehhis kostab hommikul akna tagant “kikerikii”?

Kuidas küll omavahel suhelda, kui meid ühendab üksnes ühine reis samas vagunis? Appi tuleb muusika. Plaksutamine, laul ja trummeldamine võivad meid lähendada rohkem kui tühi jutt.

Aga mida on kõige parem laulda? Ikka luuletusi. Ja seepärast laulgem koos, poola keeles, eesti keeles, tšehhi keeles ja ungari keeles. Ning vaatame, kas meil õnnestub üksteist mõista.

Kahe päeva jooksul korraldatakse lastele töötubasid, kus loetakse koos luuletusi, musitseeritakse ja valmistatakse koos ette ka väike lavastus, mille seab lavale Magdalena Miklasz.

Mängivad Ago Soots (VAT Teater), Patrycja Durska, Paweł Kumięga ja Püha Miikaeli kooli lapsed.

Projektis osalevad peale VAT Teatri veel Teatr Ludowy (Poola), Těšínské 
Divadlo (Tšehhi Vabariik) ja Kolibri Gyermek- és Ifjúsági Színház (Ungari).

Erinevates riikides toimunud õpitoad ja etendused jäädvustatakse fotodele ja videosse ning projekti lõpuürituseks Budapestis valmib video sellest, kuidas erinevate maade lapsed poola lasteluulet tõlgendavad.

Projekt on rahastatud Poola Vabariigi Kultuuri ‒ ja rahvuspärandi ministeeriumi vahenditest mitmeaastase programmi TAASISESEISEV POOLA 2017-2021 raames ning Adam Mickiewiczi Instituudi toetuste programmi KULTUURISILLAD raames. Projekti korraldab Teatr Ludowy (Krakow, Poola).

#kulturalnepomosty #instytutadamamickiewicza #niepodlegia

Täpsem info ja fotod lavastuse kohta: http://vatteater.ee/et/lavastused/108/lastelt-lastele.html

 

« Tagasi

ÜLES